בוק בת מצווה

דברים שחשוב לדעת על בוק בת מצווה

 

בלייק צלמים מזמינים אותך לחוויה מיוחדת ומרגשת של פעם בחיים: צילום בוק בת מצווה מרהיב עם צלמים מקצועיים ובאווירה ייחודית. יש לנו את כל הניסיון והציוד המקצועי על מנת להפיק בוק בת מצווה שאין כדוגמתו, ובו את הכוכבת הראשית. אמנם לאורך השנים ליווינו "כלות שמחה" רבות ממקומות שונים ברחבי הארץ, אך אנו יודעים היטב שכל נערה מגיעה אלינו עם החלומות והרצונות שלה, שיש לה את הסגנון, תחומי העניין, האיכויות והפוטוגניות משל עצמה, וכמובן גם זוכה לחוויה ולבוק מרשים שהוא אחד, יחיד ומיוחד.

 

אנחנו גם יודעים היטב שלפני צילומי בוק בת מצווה יש הרבה מאוד התרגשות, ובוודאי את מתרגשת גם לקראת החגיגה כולה. בטח יש לך גם שאלות והתלבטויות לגבי בחירת הסטודיו שאיתו הכי כדאי לך להפיק בוק לבת מצווה, כיצד עלייך להתכונן לצילומים, מה אפשר לקבל, היכן ניתן להצטלם, וישנה כמובן גם השאלה של כמה זה עולה. אנו בטוחים שאם תתקשרי אלינו ואם תביטי בדוגמאות של צילום בוק בת מצווה שכבר הפקנו, ואם תכירי אותנו ואת האופי והאווירה המיוחדים שלנו – תבחרי לעבוד איתנו. יחד עם זאת, אנחנו ממש לא לוחצים, לא עכשיו ובטח שלא ביום החשוב שלך שיהיה חוויה כיפית, מהנה ונפלאה. לכן, אנו רוצים להגיד לך כמה דברים שנכונים לא רק לגבינו אלא לגבי בוק בת מצווה בכלל – בכל מקום שבו תבחרי ואליו תפני.

 

מקומות שאפשר להצטלם בהם

 

צילום בוק בת מצווה יכול להתבצע בהרבה מאוד לוקיישנים, כאשר הבחירה ביניהם תלויה ברצונות שלך, במראה שלך, במה שאת מתחברת אליו, וגם בניסיון המקצועי ובעין האומנותית שלנו לגבי התפאורות שיכולות לחזק את הנקודות היותר מוצלחות ומצודדות שלך. לכן, כאשר את בוחרת צלם או צלמת לבוק בת מצווה, בין אם אותנו או מישהו אחר, כדאי שתשאלי אילו מקומות מומלצים ואפשריים עבורך לצילום. 

 

כך למשל, אחד הלוקיישנים היותר פופולאריים הוא כמובן חוף הים, כשמאחורייך האופק שנפרש עד לאינסוף, החול הזהוב והנקי, ובהתאם לעונות השנה השמיים יכולים להיות נקיים או מעוננים. הרוח יכולה לשחק לך בשיער, הביגוד יכול להיות יותר או פחות חושפני, שמלות לבנות הולכות נהדר על קו החוף אבל בעצם כל ביגוד מקבל תמיכה מהתפאורה הטבעית. וכמובן שישנם גם רגעים של שקיעה הצובעים את הכל בגוונים יפהפיים, רק קחי בחשבון שהשקיעה נמשכת זמן לא רב, ויש להתכונן אליה היטב ומראש כדי לתפוס אותה בצילומים שלך.

 

מעבר לכך, צילום בוק בת מצווה יכול להתקיים במקומות רבים נוספים, למשל על גדות נחלים זורמים המשקפים את זרימת החיים ונותנים תחושה של אגדה מופלאה. אפשר גם להצטלם בפרדס או מטע המניב פרי בהתאם לעונות השנה, למשל תפוחים או פירות הדר, כאשר גווני הפירות הבולטים ברקע גם מעידים על הבשלות שלך. תוכלי גם להצטלם לנגד הירוק של חורשה או יער עם השמיים התכולים בולטים מבעד לצמרות, ולפי עונת השנה גם יצטרפו לחגיגה הטבעית הזאת שלל גוונים וצבעים של פרחים.

 

עוד אזור די פופולארי לצילומי בוק בת מצווה הוא הסביבה העירונית והמיושבת. אכן, יש בנות שאוהבות את הבוק שנראה לפעמים בוגר יותר, או מרדני, כאשר ברקע מבנים אדריכליים שונים, פינות רחוב, קירות גרפיטי וכדומה. כאן התחושה היא יותר ריאלית וניכרת גם בבחירת בגדים שיכולה להיות יותר קאז'ואלית או צעקנית, אם תרצי. אחד האזורים היותר אהובים בסביבה העירונית הם שווקים ססגוניים, עם דוכני הפירות, הירקות, הרוכלים והדוכנים, בתי הקפה המזדמנים והאווירה האותנטית.

 

מה קורה ביום הצילומים

 

קודם כל, בסטודיו המכבד את עצמו תתחיל החוויה עוד זמן רב לפני יום הצילומים, כאשר את או אמא שלך תתקשרו ותזמיני את המועד. כבר בשלב זה תקבלי הסברים על האופן שבו היום ייראה, מה כדאי להביא, כיצד להתכונן, וגם את מן הסתם תרצי לדעת פרטים על הלוקיישנים האפשריים, החבילות המוצעות וכדומה. אז אין לך מה לדאוג: את תדעי הכל. יחד עם זאת, כדי שתביני לפחות את העיקרון, נסביר כי ביום הצילומים את נפגשת עם הצוות המקצועי, אשר בוחר את הלוקיישנים לפי הרצונות והחלומות שלך, וגם בהתאם לניסיונו המקצועי, לכלים העומדים לרשותו ולעונות השנה. אכן, לעונה יכולה להיות השפעה בלתי מבוטלת כי לא כל יום מתאים, למשל, לצילומים על הים ולא כל שעה מתאימה לצילומי שוק סואן.

 

אחד הדברים שהרבה בנות שואלים עליהם, הוא עניין האיפור, והתשובה לכך משתנה מסטודיו לסטודיו. כך למשל, יש המעסיקים מאפרות מקצועיות שדוגלות בקו יותר מרשים וברור, יש המעדיפות קו יותר טבעי, עדין וכמעט שאינו נראה, ויש מקומות שבהם בכלל ימליצו לך להתאפר בעצמך או עם אמא שלך – כי אתן מכירות הכי טוב מה יפה לך. גם בעניין הבגדים שצריך להביא ליום הצילומים מתעוררות שאלות, ושוב – יש מקומות שבהם מעמידים לרשותך מלתחה גדולה שממנה תוכלי לבחור את הביגוד והאקססוריז שהכי מוצאים חן בעינייך, וכמובן גם הכי מתאימים ללוקיישנים שנבחרו ליום הצילומים. אל תדאגי, הצוות המקצועי יעזור לך לבחור את הביגוד ההולם, ואנו בהחלט ממליצים להגיע אל היום הזה עם מלווה (אמא, אחות גדולה, דודה וכדומה), עדיף מישהי שיש לה חיבה לאופנה וצילומים, אשר תעזור לך בבחירה. 

 

יחד עם זאת, במקרים רבים לא כדאי לבנות רק על המלתחה של הסטודיו. אם יש לך בגדים שאת אוהבת (אנו יודעים שיש לך) ושאת מרגישה בהם הכי טוב ונוח, ושאת יודעת שהם הכי מחמיאים לך – הביאי אותם איתך. למעשה, אין סיבה להתקמצן וכדאי שתביאי כמה סטים של בגדים. מצד שני, לא צריך להשתולל ולהביא את כל המלתחה האישית שלך לסטודיו. בנוסף, שימי לב לעונה בשנה והתאימי את הביגוד לה, כלומר לבוש יותר חם לחורף אם עושים בוק בת מצווה בטבע, ולבוש יותר חשוף לימים החמים.

 

כמה עולה בוק בת מצווה?

 

על השאלה הזו אין תשובה אחת ויחידה כי כל סטודיו מציע עבור בוק בת מצווה מחיר שונה. מדוע המחירים שונים? קודם כל כי לכל סטודיו יש את המחירים ואת השיקולים שלו, שתלויים בין היתר במוניטין, בביקוש באותה תקופה בשנה, במספר אנשי הצוות המועסקים (צלם, סטייליסטית, תאורן, איש גרפיקה וכדומה). כמו כן, לעיתים יהיו הבדלים הנובעים מהמיקום של הסטודיו, כאשר צלמים הפועלים באזור המרכז נוטים לגבות יותר לעומת הפריפריה. 

 

מעבר לכך, המחיר של בוק לבת מצווה תלוי לא מעט בך ובבחירות שלך, כי ישנם מקומות המציעים מספר חבילות שונות. כך למשל, החבילות משתנות מבחינת מספר שעות הצילום, מספר הלוקיישנים, מספר התמונות וסוג העריכה שעושים עליהן, גודלו של הבוק, ולעיתים יש המוסיפים מצגת וידיאו הכוללת גם מוזיקה לבחירה אשר מתעדת את היום המרגש שלך דרך הצילומים. אנו יודעים שאת כבר ילדה גדולה, אבל בנושא זה אנו ממליצים בכל זאת להתייעץ עם המבוגרים יותר במשפחה, שיעזרו לך להשוות מחירים ולקבל את ההחלטה הנכונה – שגם מתאימה לתקציב העומד לרשותך.

 

איך לבחור את הסטודיו ליום הצילומים

 

יש כמה נקודות שחשוב לבדוק מול הסטודיו, והן יעזרו לך מאוד לבחור את המקום הנכון בשבילך. קודם כל, יכול להיות שיש לך חברות מהכיתה או השכבה שעשו לאחרונה צילום בוק בת מצווה. אם כן, אנחנו ממליצים לשאול אותן איך הרגישו במהלך היום, האם נהנו ממנו וזוכרות אותו כחוויה נפלאה, איך התייחסו אליהן אנשי הצוות, וכמובן – עד כמה היא מרוצה מהתוצאה. אבל אל תסתפקי במה שהיא אומרת ונצלי את ההזדמנות בשביל להתבונן בבוק בת המצווה שלך. נסי להרגיש אם את מתחברת לסגנון הצילום.

 

מלבד זאת, כשאת מתקשרת לסטודיו חשוב שתבררי איפה רואים דוגמאות של בוק בת מצווה. האם יש דוגמאות כאלו באתר האינטרנט, האם אפשר להעביר לך במייל, האם יש דוגמאות שניתן להגיע אליהן דרך הפייסבוק או באינסטגרם? זו גם הזדמנות מצוינת להבין איך נראות התמונות על המסך הקטן. בכל מקרה, כמו עם התמונות של הבוק של החברה, הסתכלי על סגנונות ונסי להרגיש אם הם מתאימים לך.

 

יש עוד דברים חשוב לברר מול הסטודיו, כמו החבילה המוצעת, הלוקיישנים, האיפור והביגוד ועוד דברים שכבר דיברנו עליהם. אל הדבר החשוב מכל הוא להרגיש איך מתייחסים אלייך: האם מקשיבים לך? האם עונים בסבלנות? האם נותנים לך את כל הזמן והמרחב בשביל להביע את חלומותייך? האם נוצר קליק והאם יש תחושה נעימה? בסופו של דבר, מדובר בחוויה יוצאת דופן שעוד תזכרי להרבה זמן, ואת תרצי שהאנשים שיפיקו אותו יהיו נעימים ועם אנרגיות טובות.