צילום בת מצווה מקצועי

צילום בת מצווה מהחלומות

 

יש שני מועדים בחייה של כל בת שבהם היא הכוכבת האמיתית, ללא עוררין, והם בתי המצווה והחתונה (אם כי שם יש גם בן זוג שמתחלק בתהילה). אכן, עבורכם ההורים מדובר באירוע חשוב ומרגש שצריך לדאוג לכל הסידורים שלו, אבל עבור בתכם זוהי החגיגה שלה והיא חייבת להיות מושלמת. צילום בת מצווה רציני ומקצועי לוקח את החלומות שלה בשיא הרצינות ויודע לספק בדיוק את מה שציפתה וקיוותה לו.

 

מה כולל צילום בת-מצווה?

 

לפני שאתם בוחרים צלמים לבת מצווה חשוב שתזכרו שתחת הקטגוריה הזו יש כמה וכמה "מוצרים". כך למשל, יש צלמים המציעים מאות תמונות שאתם מקבלים על דיסק און קי בנוסף לאלבום המופק בבית דפוס, עליו נעשות עבודות עריכה עם תוכנות מתקדמות, וכן ניתן לקבל אלבומים דיגיטליים מגוונים. גם התמונות האלו עשויות להיות שונות, לא רק מבחינת הסגנון אלא גם מבחינת הכמות (צלם יכול להפיק עשרות, מאות ואפילו אלפי תמונות של קדם האירוע ובאירוע עצמו, ועליכם להבין מה אתם רוצים ולסגור מולו על סוג והקיף השירות). מלבד זאת, אחד הטרנדים שלא נס לחם הוא כמובן קליפ בת מצווה שיכול להיות באינספור סגנונות, החל בקליפ הומוריסטי, דרך קליפ בסגנון האגדות והנסיכות, קליפ עם מוזיקה טובה, קריינות ואפקטים מרשימים, קליפ שמפיקים עוד לפני האירוע ומקרינים במהלכו, וכן הלאה. עוד "מוצר" של בת המצווה, אשר בנות רבות בוחרות בו מסיבות מובנות, הוא הבוק המפרסם שאותו מכינים לרוב בצילומי סטודיו עם מיטב המלבושים והעריכות הגראפיות. 

 

אם כן, כאשר אתם פונים אל צלם לבת מצווה חשוב מאוד שתבררו עימו אילו חבילות הוא מציע. לאחר מכן בררו כמובן כמה יעלה לכם התענוג ומה בדיוק אתם מקבלים (עריכה מקצועית, כמה שעות בסטודיו, סוג האלבום, מספר התמונות וכן הלאה). 

 

לייק צלמים - צילומי בת מצווה עם ניסיון עשיר ויכולת מוכחת​

מחפשים צלם אירועים, שיהיה מומלץ ובעל ניסיון רב?כמו בכל תחום, גם כאן לניסיון יש חשיבות רבה. כך למשל, ישנם צלמי בת מצווה שמאחוריהם עשרות רבות של אירועים. הם מבינים בדיוק מה נדרש מהם, מסוגלים לקלוט מהר מאוד מה אתם ההורים רוצים לקבל, ומהן ציפיותיה של כלת השמחה. צלם כזה יכול לקצר הליכים של שאלות והתלבטויות, לדייק את הבחירה המתאימה לכם, להמליץ על אפשרויות שייראו מדליקות לבתכם, ולהוציא לבסוף תחת ידיו את המוצר המושלם. לעומת זאת, ישנם צלמים המכריזים על עצמם כמתמחים בבת מצווה, אולם למעשה הם נעדרי ניסיון כמעט לחלוטין בתחום. לדוגמא, יכול להיות צלם שרק לאחרונה סיים את הקורסים הבסיסיים, וייתכן שהוא אפילו מאוד מוכשר ואומנותי, אולם הוא עדיין אינו מבין שהדבר החשוב ביותר הוא כלת השמחה ורצונותיה, ולא ההישג האומנותי שלו.

 

איך תוכלו להבדיל בין צלמים כאלו ואחרים? קודם כל שוחחו עם האדם המיועד ועדיף אפילו להיפגש עימו. ככל שמדובר בחבילה בהיקף גדול יותר, כך עדיף שממש תיפגשו ושבתכם תצטרף. שימו לב לכימיה שלה עם בעל המקצוע, כיצד הוא מקשיב לה, איך הוא מסביר על עבודתו, האם הוא מתקשר איתה בגובה העיניים, ועד כמה היא זורמת איתו ומתלהבת. הדבר השני הוא לבקש לראות את תיק העבודות, שעשוי להיות מורכב מקליפים, אלבומים, בוקים וכדומה. הסתכלו היטב "במוצרים, והתרשמו מהסגנון שלהם וההתאמה לרצונות והצרכים שלכם. במידה שתיק העבודות קטן למדי, סביר להניח שמדובר באדם העושה את צעדיו הראשונים בתחום. איננו אומרים שהוא לא יכול לספק את הסחורה, רק שיש לבדוק ביתר תשומת לב את יכולתו לרדת לסוף דעתכם ולהגיש תמונות שעונות במדויק לסגנון הרצוי ולציפיות.

המלצות על צילומים לבת מצווה

כמו בתחומים רבים אחרים, גם לגבי צילום בת מצווה כדאי לקבל השראה והמלצות. אנו בטוחים שלבתכם יש לפחות חברה או שתיים שכבר חגגו לאחרונה בת מצווה, ובין אם הן יצאו ממנו עם בוק, קליפ וכדומה – כדאי לשאול אותן על שביעות הרצון. בעוד בתכם שואלת את חברתה על ההרגשה שהייתה לה באירוע ובתהליך ההפקה והצילום, ועד כמה הייתה מרוצה מהתוצרת, אתם יכולים לשאול את ההורים על הרצינות והמקצועיות של הצלם, האם הוא עמד במילה, האם יצר קשר טוב עם הבת, וכדומה. ואם אין לכם המלצות על צלמי בת מצווה ממקור ראשון, תמיד תוכלו להיעזר ברשת האינטרנט.

 

אנו בטוחים שאם תקלידו בגוגל את הביטוי "צלמים לבת מצווה" תקבלו הרבה תוצאות. נצלו את הרשת כדי להתרשם מתיקי העבודות של הצלמים, מהניסיון שלהם ומגישתם לתהליך בכללותו, וקראו את ההמלצות שמופיעות באתר. מטבע הדברים, ההמלצות באתרים של הצלמים יהיו חיוביות, אולם בכל זאת ניתן להתרשם מהרוח הכללית וגם אפשר לבקש לדבר עם לקוחות שקיבלו את השירות בעבר. בנוסף, תמיד כדאי לעשות שימוש ברשתות חברתיות כמו פייסבוק או אינסטגרם, בהן הרבה צלמי בת מצווה מקבלים תהודה.

 

לא רק הבת שלכם...

 

עד עכשיו הדגשנו שצילום בת מצווה מתמקד בבתכם, והיא באמת הכוכבת האמיתית של ההצגה. יחד עם זאת, ראוי לזכור כי צלם בת מצווה אינו מוזמן אך ורק בשבילה. באירוע יהיו נוכחים מן הסתם עוד עשרות או מאות מוזמנים, בני משפחה קרובים ורחוקים, חברים שלכם וכמובן גם חברות שלה. צלמי בת מצווה מקצועיים ומנוסים יודעים למצוא את שביל הזהב שבין מיקוד בכלת השמחה, ובין תפיסת הרגעים החשובים, המשמעותיים והמרגשים שבין המוזמנים באירוע. צלם בת מצווה רציני יודע מתי להיכנס ולהשתלב באווירה באופן אקטיבי, ומתי לקחת צעד אחורה וממש להיעלם כדי שיוכל לקלוט את הרגעים האותנטיים והספונטניים שמספרים באופן מרשים, מקורי וייחודי את סיפורה של המשפחה במעמד מרגש זה.