חיפוש

כך תבחרו צלם אירועים לחתונה

אתם ניגשים לבחור צלם אירועים לחתונה שלכם בדרך כלל לפי תמונות בפייסבוק, ולפי סגנון צילום אותו אתם רוצים, תיעודי או מבוים. עם זאת, יש גורמים נוספים בהם מומלץ להתחשב כשבוחרים צלם אירועים לחתונה.


תנו משקל לחוות הדעת ולחיבור אישי עם הצלם

ראיתם עבודות של צלם בפייסבוק של חבר של חבר ונדלקתם? רגע לפני שאתם סוגרים עם אחד האנשים הכי משמעותיים בחתונה שלכם, חשוב שתנסו לקבל חוות דעת על הצלם ותבינו אם בכלל יש לכם אתו חיבור.

התמונה שאתם רואים באינסטגרם או בפייסבוק יכולה להיות מקסימה ונהדרת, אבל החיוך שמרוח על פני המצולמים לא מעיד בהכרח על רגע שמח במיוחד אותו קלטה המצלמה במקרה או שלא במקרה. כמו שלא תבחרו אולמות אירועים רק על פי תמונה בפייסבוק או באינסטגרם, אתם בטח לא תרצו לבחור הצלם שלכם בדרך הזו.


אתם לא חייבים לבחור בסגנון צילום תיעודי לחתונה שלכם כדי למנוע מצב בו אתם 'מדגמנים'. צלמים מקצועיים רבים שמתמחים בסגנון מבוים ידעו לייצר תמונות מקסימות ומרגשות, בלי לשעבד אתכם למצלמה, בלי להעיק עליכם ועם חיוך אמיתי על השפתיים משני צידי המצלמה. בקשו להיפגש עם הצלם לפני שאתם מחליטים לתת לו את המשימה, בדקו אם אתם מרגישים נוח בחברתו, איזו אווירה הוא מייצר, מה הכימיה ביניכם והאם אתם מוכנים לתת לו את המפתחות לתיעוד אחד הערבים המאושרים בחייכם.


מחיר זה לא הכל

המחיר הזול ביותר לא מבטיח לכם את התוצר האיכותי ביותר. כמו הצעה של השכרת רכב לחתונה במחיר זול מדי תעורר אצלכם חשד, כך מחיר זול משמעותית שצלם מציע לכם יכול להעיד על חוסר ניסיון ורצון לקחת עבודות ראשונות במחיר נמוך כדי להתקדם.


מצד שני, מחיר נמוך לא מעיד בהכרח על צלם חובבני. מחיר הוא דבר חשוב, ובהפקה גדולה כמו חתונה הוא הופך למרכיב מרכזי ומשפיע מאוד על הבחירה שלכם. המחיר הוא שיקול שיקול מכריע, אבל אל תתנו לא להיות השיקול המכריע בבחירת חברת צילום לחתונה שלכם. מדובר בסופו של דבר בערב אחד, בסיטואציה אחת בלתי ניתנת לשחזור, וצילום לא מקצועי יכול להשאיר צלקת לכל החיים.


אל תוותרו על חוזה עבודה מסודר

צילום חתונה הוא בסופו של דבר עסקה ביניכם לבין חברת צילום מקצועית, וכמו כל עסקה אחרת, גם את העסקה הזו אתם תרצו לעגן בחוזה. כמו כל הפקת האירוע, גם תיאום עבודה מול צלם אירועים זה לא דבר שאתם עושים בכל יום.


הרבה דברים נאמרים והרבה דברים לא נאמרים מצדכם ומצד הצלם בפגישה שלפני האירוע, וכדי שכל מה שסגרתם יקרה חשוב שהכל יהיה כתוב, מתועד, מוסכם וחתום על ידי שני הצדדים.

ודאו שהצעת המחיר עליה אתם חותמים בחוזה כוללת את צילום ההכנות וצילומי הלוקיישן, ושאין הגבלה על שעת הסיום. בנוסף, ודאו קיומו של ביטוח צד ג' מצד הצלם שתקצר הליכי פיצוי ותחסוך לכם מרדף אחרי הצלם במקרה של נזק לציוד או חלילה מחיקה של חומרים מהחתונה.


וודאו שכמות המצלמות, מספר הצלמים באירוע, מספר התמונות שיצולמו, וסוגי הצילומים שסגרתם דוגמת TRASH THE DRESS, DSLR וכו' נמצאים בחוזה. שימו לב לסעיף שמופיע בחוזים רבים, סעיף שמתנה את בחירת התמונות תוך תקופה של שישים עד תשעים יום. לאחר תקופה זו חומר הגלם לא ישמר או שבמקרה הטוב הצלם יחויב להעביר לכם אלבומים לא ערוכים לפי רעות עיניו. אל תשאירו את הסעיף הזה פתוח וקבעו יחד עם הצלם מה תעשו במקרה של עיכוב בבחירת התמונות.


מתכננים אירוע בקרוב? מזל טוב! רוצים לבחור צלם אירועים, להשכיר לימוזינה יוקרתית או לבחור ריקוד בר מצווה? אתם מוזמנים לפנות למומחים להפקת אירועים בכל שאלה ובקשה.

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול